Radek Zdražil

Radek Zdražil
  Měrkovice, Kozlovice
  602 704 490
  myart@radekzdrazil.cz
  http://drevorezby.radekzdrazil.cz/
  Facebook
   Instagram

Jmenuji se Radek Zdražil, jsem kreslíř, řezbář a nadšenec do výtvarného umění, kreativní tvořivosti a všeho, co je vytvořeno vlastníma rukama. Zajímá mne vše, co má nápad a pohledem nad daným výtvorem strávíte více jak minutu času.

Kresbou uhlem se zabývám přes 20 let. Dnes dá se říct, že kresbu mám natolik rozjetou, že kreslím z 90% na zakázku – lidé dodají fotku a já jim z toho vytvořím nějaké dílko. Zbylých 10 % se snažím věnovat realizaci vlastních nápadů a múzám.

Do svého portfolia jsem v posledních letech zapojil i řezbu. Zjednodušeně řečeno v tom vlastně nevidím nic jiného než to, že jsem převedl do objemu to, co jsem doposud kreslil. Prostě jsem měl touhu tvořit nejen ve 2D, ale taky s hmotou, masou něčeho a nejpříhodnější mi přišlo dřevo. Jakožto pracovní materiál je dřevo obdivuhodné. Někdy stačí vzít do ruky kousek zdánlivě zanedbatelného dřeva, které by jinak třeba skončilo v kamnech – což je taková oblíbená cesta, a ten kousek dřeva při hlubším pozorování už sám o sobě, je uměleckým dílem.

Fotografií se zabývám více méně okrajově, ruku v ruce s kresbou a řezbou. Vlastně vyloženě pro vlastní potřebu, když svá výsledná díla fotím, mnohdy i na fotce záleží a nestačí jen tak cvaknout a zároveň, abych měl z čeho čerpat pro své kresby a dřevořezby, když se fotka vydaří z toulek po okolí. Více se o mé práci můžete dozvědět na mých webových stránkách.